Na veškeré zboží se vztahuje záruka 2 roky (pokud není u produktu uvedeno jinak). V případě závady zboží v záruční době postupujte následovně:

  • odešlete zboží doporučeně (většina našeho zboží se zasílá jako doporučený dopis do 5 cm výšky) a do zásilky přidejte stručný popis závady, nejlépe také kopii faktury a své kontaktní údaje.

Adresa pro zaslání reklamace:

Objednavky vytvorene do 28.07.2021 zasilejte prosim na adresu:

Maciej Andrzej Kania,
Lužická 469/15,
460 01 Liberec

Objednávky vytvořené od 29.07.2021 zasílejte prosím na adresu:

Lukáš Paufošima - Adaptery-baterie.cz
Dvorek 420
683 52 Šaratice


Případné reklamace vyřídíme v souladu platnými právními předpisy (Občanský zákoník pro fyzické osoby, Obchodní zákoník pro právnické osoby).

Kupující má právo odstoupit od kupní smlouvy dle zákonu § 1829 zákona č. 89/2012 Sb. občanského zákoníku do 14 dnů od převzetí zboží.

V případě vrácení produktu ve 14 denní lhůtě je nutné zboží odeslat zpět v nepoškozené originální krabičce - obalu s kopíí faktury - dokladu.

V případě baterie do ntb, nesmí být baterie rozbalena / vybalena a poškozena pečeť na obalu - sáčku.
V případě porušení pečetě na obalu se bere zboží jako použité a není možné jej vrátit ve 14 denní lhůtě bez udání důvodu.

Kupující - zákazník má právo se s produktem seznámit tak, jako by jej nakupoval v kamenné prodejně.

V případě, že nejste spotřebitel, tedy zboží nakupujete v rámci své obchodní či podnikatelské činnosti (o čemž rozhoduje uvedení IČ a DIČ na nákupním dokladu - faktuře),
právo na odstoupení vám nevzniká, neboť zákon tuto možnost neuvádí.


Reklamace vyřizujeme bez zbytečných prodlev během několika dnů. Po zjištění závady a přiznání nároku na záruku bude zboží opraveno nebo vyměněno za jiné, funkční.


Záruka na akumulátory a baterie

Občanský zákoník stanovuje, že kupující je oprávněn reklamovat vady, které se u spotřebního zboží vyskytnou v době dvaceti čtyř měsíců od koupě produktu. Tento paragraf se však nevztahuje na životnost baterií a akumulátorů. Snižování kapacity totiž není vadou, ale přirozenou vlastností baterie. Vzhledem k tomu, že k opotřebení dochází při běžném používání zboží, záruku lze uplatnit pouze při poškození baterie. Životnost baterie je nejčastěji spjata s počtem nabíjecích cyklů, ale i se způsobem nabíjení, vybíjení a uskladnění. Proto se používá paušální doba životnosti 6 měsíců. Jedná se o životnost baterie nikoli o její záruční dobu! Záruční dobu ovšem nelze zaměňovat za životnost výrobku.

Jak si tedy zákon vysvětlit? Pokud zakoupíte akumulátor samostatně, reklamovat jej můžete běžně jako cokoli jiného po zákonem stanovenou dobu 24 měsíců. Pokud se tedy například při běžném používání akumulátoru díky konstrukční, či skrytě materiálové vadě uvolní nějaká jeho část, je to pravděpodobně důvod k reklamaci. Jestliže však po době delší než šest měsíců budete chtít reklamovat pokles kapacity akumulátoru, pravděpodobně neuspějete. Pokles kapacity totiž souvisí se životností akumulátoru. Jedná se o přirozený jev, který je navíc, jak již bylo uvedeno ovlivněn počtem nabíjecích cyklů, způsobem nabíjení, vybíjení a skladování. Jestliže například necháte lithiový akumulátor úplně vybitý po několik týdnů, je možné, že jej již nepůjde vůbec nabít. Zde se pak již nejedná o vadu akumulátoru, k poškození došlo zanedbáním běžné údržby a uskladnění ze strany uživatele.

Co tedy poradit?

 Lithiové akumulátory jistě nejsou levnou záležitostí. Vlastníte – li například ntb, mobilní telefon, aku nářadí jako je aku sekačka, vrtačka, pečlivě dbejte na to, abyste nenechali akumulátor vybitý. Reklamace takto zanedbaného akumulátoru s největší pravděpodobností nebude uznána. Pečlivě čtěte uživatelský návod a o baterie či akumulátor se nezapomeňte patřičně starat. Dobře udržovaný akumulátor může vydržet i přes postupně se snižující kapacitu sloužit dobře poměrně dlouho. Pokud budete baterie či akumulátory zanedbávat, může být jejich výměna za nové nutná i 1x za rok.